Menu Zamknij

O wyborze hotelu na spotkania biznesowe

Organizujesz biznesowe spotkanie? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze hotelu? Nie martw się. Poniższy tekst został stworzony właśnie z myślą o Tobie.

Czego oczekujemy od hotelu?

W zależności od naszych preferencji i oczekiwań dokonujemy wyboru hotelu. Jeżeli mówimy o spotkaniach biznesowych to warto zadbać o ich prestiż. Z tego względu wybierzmy ekskluzywny hotel i dokładnie sprawdzimy, co ma do zaoferowania.

Lokalizacja

Sprawdźmy gdzie znajduje się dany hotel i jakie jest z nim połączenie komunikacyjne. Ponadto warto zapoznać się z opiniami innych osób. Może ktoś z naszych znajomych, rodziny lub znajomych naszych znajomych był w tym miejscu i może podzielić się odczuciami. Jeżeli nie znajdziemy takich osób to możemy sięgnąć do Internetu i przeczytać opinie na forach. Jednakże pamiętajmy, żeby podejść do nich z dystansem, gdyż ludzie częściej dzielą się wadami i opisują je obszerniej niż zalety danego miejsca.

Gwiazdki

Sprawdźmy ilość gwiazdek, jaką ma hotel, ale pamiętajmy, że gwiazdka gwiazdce nierówna. Na przykład nie możemy porównywać hoteli mających taką samą liczbę gwiazdek w krajach wschodnich i w krajach europejskich. Pomimo tej samej ilości gwiazdek ich standardy mogą znacznie od siebie odbiegać.

Oferta

Warto szczegółowo przejrzeć stronę internetową hotelu i zapoznać się z jego ofertą. Należy także obejrzeć zdjęcia i filmiki. Choć wiele osób uważa, że zdjęcia mogą być dalekie od faktycznego stanu to warto sprawdzić jak wygląda hotel. Pomoże to dokonać wyboru. Jeżeli zdjęć na stronie jest dużo to wzbudza to nasze zaufanie i spodziewamy się wysokiego standardu. Jeżeli mało stajemy się podejrzliwi i myślimy, że właściciele mają coś do ukrycia. Niekiedy faktycznie takie podejście się sprawdza.

Oczywiście wybór hotelu na spotkanie biznesowe to nie łatwe zadanie. Jednakże biorąc pod uwagę wymienione powyżej elementy mamy większe prawdopodobieństwo, że będzie to dobra decyzja. Sukces spotkania biznesowego, a także wizerunek naszego przedsiębiorstwa zależy także od trafności wyboru hotelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *