Menu Zamknij

Serwis klimatyzacji samochodowej w Krakowie – przegląd i czyszczenie

Serwis klimatyzacji samochodowej w Krakowie powinno wykonywać się raz na rok. Nie wolno przy tym zapominać o dezynfekcji. Dzięki temu można pozbyć się grzybów i drobnoustrojów groźnych dla ludzkiego układu oddechowego. Klimatyzacja w samochodzie to od jakiegoś czasu standard, ale i przede wszystkim wygoda. Jest niezastąpiona przede wszystkim w upały. Podnosi komfort i bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu. Jak wiadomo, wysoka temperatura w aucie osłabia organizm kierowcy i zmniejsza koncentrację. Jest też doskonałym wsparciem w zimę i jesienią, kiedy szyby intensywnie parują.

Czyszczenie klimatyzacji samochodowej w Krakowie

Należy pamiętać, że aby klimatyzacja była przede wszystkim sprawna. I to nie tylko pod względem mechanicznym, trzeba o nią także dbać tak, jak o pozostałe elementy. Konieczne jest, żeby je dezynfekować, czyli inaczej mówiąc odgrzybiać. Grzyby znajdujące się obok drobnoustrojów oraz alergenów namnażają się w kanałach wentylacyjno-klimatyzacyjnych. Oprócz brzydkiego zapachu mogą także powodować stany zapalne i alergie. Nawet zakaźne choroby układu oddechowego. Dlatego w takich sytuacjach warto skorzystać z klimatyzacji samochodowej w Krakowie.

Taką klimatyzację oczywiście najlepiej serwisować jest wiosną. Oczywiście, zanim nadejdą pierwsze fale upałów. Dlaczego akurat wtedy? Wilgotne powietrze w okresie jesienno-zimowym przyspiesza namnażanie się bakterii i grzybów. Serwis klimatyzacji samochodowej w Krakowie jest niczym innym jak wiosennym porządkiem po zimie.

Najważniejsze, aby pamiętać, żeby nie odkładać w czasie tej czynności serwisowej. Jeśli w kabinie czuć zapach pleśni, to znaczy, że grzyby i bakterie zadomowiły się już. Jeśli nie wykonane te zabiegi na wiosnę, warto sobie przypomnieć o nich jesienią. Szczególnie przed sezonem zimowym.

Jak należy czyścić klimę samochodową w Krakowie?

Praktyczną i skuteczną metodą odświeżania klimatyzacji jest tzw. ozonowanie. Wykonuje się je oczywiście za pomocą specjalnych generatorów ozonu. Jak się okazuje, sama czynność jest bezwonna, w porównaniu na przykład do metody chemicznej. Ozonowanie usuwa dodatkowo niepożądane drobnoustroje i zapachy z tapicerki i podsufitki. Dezynfekcję wykonywać można w serwisach klimatyzacji samochodowej w Krakowie. Wykonuje się też poprzez podanie do kanałów nawiewu lub bezpośrednio na parownik specjalnego środka czynnego. To właśnie on ma działanie bakterio i grzybobójcze. W ramach tej metody aplikuje się środki zapachowe usuwające nieprzyjemne zapachy.

Nabijanie klimatyzacji samochodowej w Krakowie

W przypadku, gdy klimatyzacja okazuje się szczelna, to należy sprawdzić poziom czynnika chłodzącego oraz oleju. Przy zbyt niskim poziomie należy nabić klimatyzacje w Krakowie. Specjalista w serwisie za pomocą maszyny odsysa z układu klimatyzacji cały czynnik. Następnie po zakończeniu tego procesu wytwarza w układzie próżnię. Próżnia powinna być jednak utrzymywana przez przynajmniej 30 minut, co pozwala na pełne osuszenie układu. Dopiero później wprowadza się nowy czynnik roboczy z odpowiednim olejem do smarowania sprężarki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *