Menu Zamknij

Wyposażenie sali konferencyjnej

Na jakie wyposażenie zwrócić uwagę przy poszukiwaniu sali konferencyjnej? Jaki niezbędny sprzęt powinien znajdować się w każdej sali konferencyjnej? O tym w poniższym tekście.

Projektor multimedialny

Koniecznym elementem wyposażenia sali konferencyjnej musi być projektor multimedialny z ekranem projekcyjnym. Bardzo dobrym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest zamontowanie projektora na suficie, a ekranu na ścianie.

System nagłaśniającylub konferencyjny

W małych salach konferencyjnych powinien znajdować się co najmniej system nagłaśniający. Pozwala on odtworzyć film czy inny plik. Tak naprawdę wystarczy zainstalowanie kilku głośników na ścianie lub suficie. W dużych salach powinien znajdować się system konferencyjny. Umożliwia on swobodną dyskusję poprzez mikrofony umieszczone w pulpicie. Szczególnie jest on konieczny jeżeli konferencja odbywa się w licznym gronie osób.

System sterowania 

Mniejsze sale najczęściej mają do dyspozycji pulpit albo pilot integrujący pracę projektora i nagłośnienia. Większe, ale konferencyjne są wyposażone w centralny system sterowania.

Tablica interaktywna

Bez wątpienia tablice interaktywne podnoszą standard sali. Dają między innymi możliwość szybkiego wydruku notatek z tablicy.

Wizualizer

Jeżeli podczas konferencji trzeba korzystać z kilku plików, omawiać kilka obrazów to doskonałym rozwiązaniem jest wizualizer. Umożliwi on szybkie zeskanowanie obrazu i wyświetlenie na ekranie.

Zmora, czyli kable

Kable, które przebiegają przez środek sali to zmora wielu prelegentów. Stanowią one niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników. Wystarczy chwila nieuwagi i już zamiast efektywnego wystąpienia mamy wielką klapę. Pamiętajmy, że kable nie powinny stwarzać zagrożenia, bo to my jako organizatorzy jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo uczestników. Z tego względu warto zastosować przyłącza podłogowe pod stołem i przyłącza stołowe.

Wyposażenie sali konferencyjnej wbrew pozorom spełnia bardzo ważne funkcje. Po pierwsze podnosi prestiż lokalu. Po drugie stanowi zaplecze techniczne dla prelegenta i zwiększa atrakcyjność wystąpień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *