Menu Zamknij

Nowoczesne wyposażenie sali konferencyjnej

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sali konferencyjnej? Przede wszystkim na wyposażenie w nowoczesny sprzęt. Po pierwsze zapewni komfort uczestnikom. Po drugie zwiększy atrakcyjność wystąpień. Poniżej przedstawiamy sprzęt, który powinien być w każdej nowoczesnej sali konferencyjnej.

Projektor

To bardzo ważne i obowiązkowe wyposażenie każdej sali konferencyjnej, gdyż umożliwia ono wyświetlanie materiałów. Warto, aby dodatkowo posiadał jasną lampę powyżej 2500 ANSI. Jest ona w szczególności istotna, gdy sala nie jest zaciemniona.

Źródłem sygnału może być zarówno komputer, DVD jak i inne urządzenie mające odpowiednie wejście. W przypadku, gdy projektor ma być urządzeniem wykorzystywanym na zmianę w kilku salach warto, aby lokal posiadał stolik prezentacyjny. Zapewni on szybkie i nieuciążliwe przemieszczenie projektora.

Ekran projekcyjny

Umożliwia prawidłowe wyświetlanie obrazu z projektora. Na rynku jest wiele tego typu urządzeń. Począwszy od rozwijanych ręcznie poprzez rozwijane elektrycznie, a skończywszy na ekranach przenośnych. W mniejszych salach najczęściej można spotkać ekrany rozwijane ręcznie, a w większych raczej przenośne lub rozwijane elektrycznie. Najlepszym materiałem jest biała powierzchnia. Najczęściej można spotkać ekrany w formacie 4:3, ale w ostatnich latach pojawiają się także modele w formacie 16:9 i 16:10.

Flipchart

To przydatne i nowoczesne urządzenie stanowi świetną przestrzeń do obrazowania pomysłów. Może być ono wyposażone w dodatkowe elementy takie jak: półka na markery, półka do szybkiego przemieszczania czy powierzchnia magnetyczna.

Tablica interaktywna

Każda nowoczesna sala konferencyjna powinna zostać wyposażona w tablice interaktywne. Są one obsługiwane za pomocą palca albo pióra. Dodatkowo do ich obsługi konieczny jest projektor lub komputer.

Wizualizer

To doskonałe urządzenie ułatwiające prezentację. Szybko skanuje obrazy i wyświetla na ekranie projekcyjnym. Może pokazywać opisy czy obrazy z książek, ale także materiał obserwowany pod mikroskopem.

Wyposażenie sali jest bardzo ważne i na ten element warto zwrócić uwagę przy organizacji konferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *