Menu Zamknij

Dlaczego kobiety powinny spróbować treningu na strzelnicy?

Wysoki poziom adrenaliny połączony z ogromnym skupieniem i wyciszeniem. Dziesiątki wystrzałów. Ekscytacja, radość i duma, gdy uda się trafić w upragniony cel. Spędzanie wolnego czasu na strzelnicy cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród przedstawicielek płci pięknej. Amatorki strzelectwa skutecznie obalają mit, że strzelanie jest tylko dla mężczyzn. Nie inaczej jest na krakowskiej strzelnicy Cracow Shooting Academy. O zaletach płynących z tej formy aktywności zapewnia nas strona internetowa strzelnicy https://www.shootingcracow.com oraz jej wersja anglojęzyczna https://www.shootingcracow.com/en/. Warto jednak przekonać się samemu, odwiedzając to wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa.

Zalety płynące z treningu na strzelnicy

W dzisiejszym mocno zabieganym świecie mamy mało szans na prawdziwe wyciszenie i relaks. Właśnie, dlatego warto docenić strzelnicę. Tutaj czas płynie innym tempem. Każdy strzał wymaga ogromnej koncentracji. Dzięki temu możemy odsunąć na dalszy plan nasze codzienne zmartwienia i stresy. Pobyć sama ze sobą. O tym często marzy niejedna z nas. Na strzelnicy możemy skupić się na tym jednym, konkretnym zadaniu, jakim jest prawidłowe oddanie celnego strzału. Gdzieś z tyłu głowy mamy jeszcze trudną rozmowę z szefem czy zakupy, które trzeba koniecznie zrobić, ale po chwili zapominamy o wszystkim, co może nas rozpraszać.

Nie zdajemy sobie często z tego sprawy, ale ćwiczenia na strzelnicy mogą być świetną formą aktywności fizycznej. Przyjęcie odpowiedniej postawy strzeleckiej, trzymanie w dłoniach broni, oddawanie celnych strzałów wcale nie jest takie proste. W trakcie treningów strzeleckich wyrabiamy, zatem formę fizyczną.

Dla kobiet odwiedzających strzelnicę liczą się również kwestie bezpieczeństwa osobistego. Żyjemy w niebezpiecznych czasach. Dlatego popularnością cieszą się obecnie wszelkie kursy samoobrony. Wizyty na strzelnicy mogą pomóc w budowaniu większej pewności siebie. Kobieta zyskuje przeświadczenie, że jest w stanie poradzić sobie w każdej sytuacji. Nie musi zdawać się wyłącznie na pomoc mężczyzn. Trenując na strzelnicy zwiększamy swoją odporność psychiczną. Jesteśmy w stanie zachować zimną krew nawet w najbardziej stresujących sytuacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *