Menu Zamknij

Impreza firmowa – jak ją zorganizować?

Imprezy firmowe to metoda integracji pracowników. Zapewne każdy w życiu przeżył „niechcianą” imprezę firmową. Taką, na którą zupełnie nie miał ochoty iść… Poszedł, bo przecież wypada się zjawić. Jednak to przecież nie o to chodzi, imprezy mają być przyjemnością, a nie karą dla pracownika. Zapewne zastanawiacie się jak zorganizować idealną imprezę firmową? Taką, na którą pracownicy idą nie z obowiązku, ale z chęcią i nie mogą doczekać się jej powtórki.

W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się imprezy tematyczne. Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie jak zorganizować udaną i niezapomnianą imprezę i „nie pójść z workami”? Niektóre firmy korzystają z pomocy profesjonalistów przy organizacji takiego przedsięwzięcia. W innych przedsiębiorstw organizacją zajmuje się dział marketingu.

W takiej sytuacji pracownik firmy jest odpowiedzialny za poszukanie zespołu muzycznego, nagłośnienia czy firmy cateringowej. Musi on znaleźć najlepszych, a nie jakichkolwiek podwykonawców. To od nich zależy czy impreza będzie udana. Z tego względu oszczędności nie zawsze są najlepszym doradcą. Niekiedy warto skorzystać z pomocy firmy eventowej. Dlaczego? Bo pracuje ona ze sprawdzonymi podwykonawcami. Impreza firmowa ma być niezapomnianym wydarzeniem, a nie kompletną klapą.

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim impreza powinna być zorganizowana w dogodnym dla pracownika czasie. Naturalnie nie powinniśmy organizować imprez kiedy większa część naszego zespołu przebywa w delegacji. Niedobrym wyjściem jest także czas świąteczny oraz długie weekendy. Tak więc na samym początku należy wybrać termin. Następnie określić budżet i ustalić liczbę osób. Czy będzie to impreza dla wszystkich pracowników, czy tylko dla wybranych, np. kadry kierowniczej lub osób z najlepszymi wynikami? Kolejny krok to wybór miejsca. Uwagę należy zwrócić na liczbę miejsc parkingowych, standardy lokalu czy dojazd. Musimy także ustalić, jaki jest cel organizowanej imprezy. Chcemy zmotywować czy może zintegrować pracowników? Każda impreza jest nieco inna, ale wymaga dokładnego i jak najlepszego przygotowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *