Menu Zamknij

Organizujesz firmowy event? Koniecznie przeczytaj!

Twoim zadaniem jest zorganizowanie profesjonalnego spotkania biznesowego. Starasz się o niczym nie zapomnieć, a pracy jest wiele. Pamiętaj o szczegółach! To właśnie one mogą zadecydować o wspomnieniach z tego spotkania. Poniżej przedstawiamy mały skrót, o czym należy pamiętać organizując event firmowy.

Stwórz strategię

Pierwsze zadanie to stworzenie wizji jak firmowy event ma wyglądać. W zależności od ilości osób jego przygotowanie to kilka tygodni, a nawet miesięcy. Naturalnie stworzenie budżetu, wybór lokalizacji, przygotowanie zaproszeń to bardzo ważne kwestie. Jednak w natłoku pracy nie zapomnijmy o detalach. To właśnie one zadecydują albo o sukcesie, albo
o porażce wydarzenia.

Miejsce

Wybierając miejsce należy zwrócić uwagę przede wszystkim na warunki lokalu, wystrój i oferowany standard. Nie mniej ważna jest lokalizacja i połączenie komunikacyjne. Fajnym miejscem na organizację evenu są lokale położone na obrzeżach miast, gdyż nie ma tam korków i zgiełku.

Miejsca parkingowe

Dla zaproszonych osób bardzo ważną kwestią będzie dostęp do parkingu. Najczęściej lokale usytuowane w centrum mają niewielkie parkingi. Z kolei te położone na obrzeżach z reguły dysponują większą ilością miejsc parkingowych. Przy wyborze lokalu koniecznie zwróć uwagę na ten element.

Wyposażenie

Kolejna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę jest wyposażenie. Podstawą jest nowoczesny sprzęt. Warto także dokładnie dopytać się czy podczas eventu będzie do dyspozycji osoba, która będzie czuwała nas techniczną sprawnością przebiegu.

Strzałki, mapki i inne udogodnienia

W sytuacji, gdy event organizowany jest w lokalu, który posiada wiele sal należy zadbać o odpowiednie oznaczenie kierujące do tej właściwej. Zaoszczędzimy naszym gościom poszukiwań i niepotrzebnych nerwów. Z tego względu przygotujmy i umieśćmy strzałki oraz mapki ułatwiające dotarcie do sali.

Nie zapomnijmy o czasie wolnym

Pomiędzy poszczególnymi częściami organizowanego eventu będzie zapewne czas wolny, który musimy wypełnić naszym uczestnikom. Z tego względu warto sprawdzić, czy w pobliskiej okolicy są jakieś atrakcje, które pozwolą uczestnikom mile spędzić czas.

Organizacja eventu wpływa na wizerunek firmy. Z tego względu warto dołożyć wszelkich starań, żeby organizowane spotkanie wyszło jak najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *