Menu Zamknij

Jak dobrać wieszak stojący do przedpokoju?

Producenci dzisiejszych wieszaków stojących na ubrania zaskakują nas rozwiązaniami. Ich produkty wyróżniają się niesztampowym wyglądem. Współczesny wieszak, poza funkcją praktycznego mebla, na którym pozostawić można okrycia wierzchnie, torebki, kapelusze i parasolki, spełnia też rolę niebanalnej i oryginalnej dekoracji wnętrz.

Wieszaki wolnostojące znajdziemy w wielu wariantach, które różnią się nie tylko stylistyką, kształtami, kolorami, wielkością, ale również materiałem, z jakiego są wykonane oraz typem zastosowanego rozwiązania. Zależnie od wymienionych parametrów dostępne są konstrukcje mniej lub bardziej funkcjonalne. Na stronie https://otomeble.pl/wieszaki-na-ubrania.html znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań.

Charakterystyka wieszaka stojącego do przedpokoju

Oczywiście, z racji swojej objętości, wieszak stojący – w przeciwieństwie do modeli ściennych – wymaga dodatkowego miejsca. Nie jest to jednak element wyposażenia, który zajmie tej przestrzeni wyjątkowo wiele. Wieszaki wolnostojące dostępne są w różnorodnej stylistyce i kolorystyce. Współczesne wzornictwo zachwyca niecodziennymi, ekstrawaganckimi wzorami, jednak w ofercie producentów znajdziemy również proste i tradycyjne formy, które świetnie sprawdzą się w klasycznych wnętrzach.

Wieszak stojący a materiał wykonania

Wieszak metalowy wykonany jest najczęściej ze stali nierdzewnej, chromowanej, polerowanej lub malowanej proszkowo. Modele te odporne są na uszkodzenia mechaniczne, elegancko się prezentują i cechują się długą żywotnością. Wieszaki takie są stabilne i nawet nierównomierne rozłożenie ciężaru zawieszonych kurtek nie przewróci ich. Wieszak drewniany również należy do solidnych i wytrzymałych rozwiązań. Modele te produkowane są głównie z odpornego na uszkodzenia drewna dębowego, a także mniej wytrzymałego, ale cechującego się elektrostatycznością drewna bukowego i sosnowego. Z kolei wieszak z płyty meblowej różni się wyglądem od wcześniej opisanych rozwiązań, ponieważ posiada kształt wysokiej szafki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *