Menu Zamknij

Wszystko o butelkach do nalewek

Polacy rozkochali się w domowych nalewkach. Spora część naszych rodaków starannie dobiera składniki konkurując ze sobą o stworzenie pysznego trunku. W czym jednak trzymać nasze domowe nalewki?

W tekście wyjaśniamy, jak dobrać odpowiednie butelki na nalewki.

Szkło do nalewki

Szkło przeznaczone do mocnych alkoholi jest najczęściej przezroczyste. Z tego powodu warto przechowywać nalewki w kartonie lub ciemnej piwnicy, jeśli zależy nam na zachowaniu wysokiej jakości trunku. Wyjątkową zaletą takich butelek jest ogromna różnorodność wzorów. W ofercie internetowej możemy wybierać spośród wielu gabarytów (100 ml, 250 ml, 500 ml, 750 ml, 1 l, 1.5 l) oraz kształtów. Popularnością cieszą się zarówno standardowe butelki monopolowe przeznaczone na wódkę i spirytus, jak i butelki na specjalne okazje o fantazyjnych kształtach, które świetnie sprawdzą się jako prezent. Domowe trunki prezentują się wyjątkowo korzystnie w butelkach kwadratowych i trójkątnych (przypominających opakowania markowych whisky) oraz w butelkach typu Napoleon o pękatym korpusie i długiej szyjce, jak w koniakach. Różnego rodzaju wódki, nalewki i destylaty można rozlać również do butelek płaskich typu Flask, które są bardzo wygodne w przechowywaniu i nie zajmą wiele miejsca.

Czym uszczelnić butelkę?

Oczywiście najlepiej prezentuje się nalewka zakorkowana, jednak warto wiedzieć, że jeśli korek nie jest zalany płynem może się rozeschnąć i trunek mam zwyczajnie zwietrzeje. Jest na szczęście na to sposób. Otóż wystarczy uszczelnić korek lakiem, dzięki czemu alkohol zyska dodatkowe zabezpieczenie i będzie wyglądał bardzo profesjonalnie i efektownie. Po otwarciu takiej butelki na nalewki, zalakowany korek należy koniecznie zastąpić grzybkiem, który włożymy bez korkownicy. Korek można również uzbroić kapturkiem termokurczliwym, który ograniczy negatywny wpływ powietrza na naszą nalewkę. Tak naprawdę jednak najprostszym i wyjątkowo skutecznym rozwiązaniem jest zamknięcie butelki za pomocą zwykłej zakrętki. W tym rozwiązaniu należy dopilnować, tylko aby dobrze ją dokręcić i aby nie była uszkodzona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *