Menu Zamknij

Na Sylwestra do Szczawnicy!

Szczawnica to prawie ośmiotysięczna miejscowość, sąsiadująca ze Słowacją. Jest to przygraniczne miasto uzdrowiskowe, posiadające liczne lasy, wody zdrojowe oraz niepowtarzalny klimat. Miasto to specjalizuje się przede wszystkim w leczeniu chorób oddechowych, przewodu pokarmowego, czy schorzeń narządu ruchu. Uzdrowisko to może pochwalić się bardzo dobrą bazą zabiegową. Miasto kładzie szczególny nacisk na rozwój turystyki, sportu oraz rekreacji. Jest to bardzo dobrze rozwinięta baza turystyczna. Znajdują się tutaj liczne sanatoria, hotele, pensjonaty i domy wczasowe.

Szczawnica zapewnia bardzo bogaty wybór atrakcji turystycznych, zwłaszcza tych związanych z możliwością aktywnego spędzania czasu. Miasto to przyciąga amatorów pieszych wędrówek. W Szczawnicy znajdują się liczne szlaki turystyczne, które prowadzą na najwyższe szczyty oraz do przepięknych rezerwatów przyrody. Na terenie miasta znajdują się także liczne trasy rowerowe oraz konne. Zadowoleni będą także miłośnicy sportów wodnych oraz narciarstwa.

Pobyt w Szczawnicy to bardzo dobra okazja do zwiedzenia Pienińskiego Parku Narodowego. Turyści mają możliwość ujrzenia unikatowej roślinności i bogatego świata zwierzęcego tego parku. Dodatkową atrakcją jest możliwość zwiedzenia pobliskich zamków znajdujących się w Niedzicy i Czorsztynie.

Szczawnica to miejscowość chętnie wybierana na Sylwestra. W ofercie firmy Sylwester Travel znajdują się liczne turnusy sylwestrowe do tej właśnie miejscowości. Jeden z nich zapewnia zakwaterowanie w znanej Willi Marta, która wybudowana została w 1888 roku. Willa ta posiada 40 miejsc noclegowych. Turnus obejmuje zorganizowanie balu sylwestrowego na 100 osób. Jest to doskonały pomysł na spędzenie aktywnego, klimatycznego i niezapomnianego Sylwestra!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *