Menu Zamknij

Sprawne szkolenie! Żaden problem!

Bardzo ważne jest, aby każde szkolenie zostało przeprowadzone w sposób sprawny. Niepotrzebne przedłużanie, odbieganie od tematu wywołuje znużenie i podenerwowanie.

Sukces każdego szkolenia zależy od trzech elementów. Po pierwsze odpowiedniego miejsca z właściwym wyposażeniem. Po drugie od profesjonalnego trenera. Po trzecie od aktywnej postawy uczestników.

Przy organizacji i przeprowadzaniu szkolenia trzeba zadbać o każdy detal, aby uczestnik był naprawdę zadowolony i miał poczucie owocnie spędzonego czasu. Przede wszystkim szkolenie musi być dopasowane do potrzeb uczestników.

Byle nie nudzić

Trener musi być dobrym mówcą w przeciwnym wypadku po prostu zanudzi uczestników szkolenia. Nawet jeżeli będzie miał dużą wiedzę to bez daru mówienia i komunikowania uczestnicy i tak nie zapamiętają co chciał im przekazać. Bardzo ważna jest także pasja i charyzma widoczna w opowiadaniu prowadzącego. Warto zadbać o to, aby wypowiedź była uporządkowana. Urozmaiceniem mogą okazać się krótkie filmiki
i prezentacje.

Wyposażenie sali szkoleniowej

Bardzo ważne sprawnym przeprowadzeniu szkolenia jest wyposażenie sali, gdyż zepsuty mikrofon, komputer czy inny sprzęt na pewno nie zrobią dobrego wrażania na uczestnikach. Ponadto mogą się oni poczuć zlekceważeni przez organizatorów, którzy nie sprawdzili wcześniej urządzeń. Sala powinna być wyposażona w rzutnik, mikrofon, flipchart. Ponadto powinna być odpowiedniej wielkości do liczny uczestników. Warto zadbać
o odpowiednie oświetlenie i temperaturę. Inne ważne kwestie to łatwość dojazdu do lokalu
i profesjonalna obsługa.

Sprawne zorganizowanie i przeprowadzenie konferencji to trudne zadanie. Przede wszystkim musimy pamiętać, że naszym celem jest zadowolony uczestnik. Z tego względu warto zawrócić uwagę na wyposażenie sali czy profesjonalnego trenera. Zapewne elementy te wpłyną na sprawne przeprowadzenie szkolenia. Cóż może być gorszego od nieprzygotowanego lub przynudzającego prowadzącego albo zepsuty sprzęt?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *