Menu Zamknij

Wyposażenie sali szkoleniowej

Urządzasz salę szkoleniową? Zastanawiasz się jakich elementów nie może w niej zabraknąć? Sala szkoleniowa musi być zarówno funkcjonalna jak i komfortowa. Przygotowaliśmy dla Ciebie mały niezbędnik! Jak znajdziesz chwile, to przeczytaj. Mamy nadzieję, że okaże się pomocny.

Stoły i krzesła

Zastanawiasz się jaki kształt stołów będzie najlepszy? Kolejne nurtujące pytanie to jak je rozmieścić? Otóż istnieje kilka sposobów na rozmieszczenie stołów na Sali szkoleniowej. Można rozmieścić je tak jak w sali lekcyjnej albo w długich rzędach. A co gdy dysponujesz owalnymi lub okrągłymi stołami? W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem może okazać się podział uczestników na grupy i zajęcie przez nich miejsc wokół takiego stołu. Często najlepszym rozwiązaniem okazuje się stół konferencyjny lub stoły ustawione w kształt podkowy.

Dodatkowo blaty stołów powinny być szerokości, która umożliwi rozłożenie zeszytu czy notatnika A4. Warto także zadbać o wygodne krzesła lub fotele, w szczególności gdy organizowane szkolenia mają być dłuższe. Warto, aby krzesła były funkcjonalne i mogły się przechylać, obracać i posiadały możliwość regulacji ich wysokości. Ponadto krawędzie wszystkich mebli powinny być zaokrąglone.

Wyposażenie

Każda sala szkoleniowa powinna posiadać profesjonalne wyposażenie,
w szczególności: nagłośnienie, urządzenia wideo, telewizja, komputery oraz rzutniki. Niezbędne jest również zaplecze, które będzie służyć do przechowywania tego sprzętu. Ważne jest także dobre oświetlenie i klimatyzacja.

Ponadto musi być także mały zakątek przeznaczony na bufet, w którym będzie się znajdowała kawa, herbata, woda mineralna. W salach szkoleniowych powinny znajdować się również gniazda elektryczne i telefoniczne. Warto także, aby we wnętrzu sali nie było filarów, które zaburzają widoczność.

Powyżej przedstawiliśmy kilka elementów, które powinna posiadać każda sala szkoleniowa. Uczestnicy spędzają w niej dużo czasu, więc muszą się w niej czuć dobrze i komfortowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *